Späť Pridané: 25.03. 2019

Pôstna krabička pre Afriku

Slovenská katolícka charita už 8 rokov pomáha v krajinách subsaharskej Afriky. Od začiatku stojí pri tých najkrehkejších – deťoch, ktoré trpia chorobami, podvýživou či boli vyčlenené na okraj spoločnosti. Postupne vďaka štedrosti slovenských darcov sa pomoc rozširuje aj na podporu mladých, ktorí by sa bez pomoci nedostali z chudoby. Získaním zručností v stolárskej a krajčírskej dielni si dokážu tí najchudobnejší zaobstarať základné živobytie.

Pridajte sa k nám a pomôžte prostredníctvom zbierky Pôstna krabička pre Afriku aj vy. Každý pôstny dar dá deťom a mladým šancu na lepší život.

Ak sa počas pôstu rozhodnete vzdať obľúbenej kávy, sladkosti či inej drobnosti a ušetrené peniaze vhodíte do pôstnej krabičky, podporíte vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť pre konkrétne deti v Ugande a Rwande.

Každá trieda má svoju pôstnu krabičku, do ktorej môžu deti zbierať peniaze. Celková suma vyzbieraných peňazí v škole bude nakoniec ako každý rok vyhlásená v kostole. Deti sa tak môžu naučiť viac empatickému a prosociálnemu správaniu.

Mgr. Monika Valovičová, koordinátor zbierky na škole