Späť Pridané: 30.07. 2019

Čo nakúpiť do školy pre žiaka 5. - 9. ročníka?

Aktualizácia 19.8. 2019

Pomôcky na výtvarnú výchovu činia 4 €/žiak. Sumu treba uhradiť na začiatku školského roka triednej učiteľke.

Vážení rodičia, pre žiaka 5. - 9. ročníka nakúpte nasledovné pomôcky:

Zošity - len orientačné počty:

5 ks veľkých linajkových zošitov (klasické 8mm riadky)

5 ks veľkých čistých zošitov

5 ks malých linajkových zošitov (klasické 8mm riadky)

3 ks malých čistých zošitov.

Kupujte hrubšie zošity, tie sú cenovo výhodnejšie  a  deťom dlhšie vydržia. Ak vám bude nejaký zošiť v septembri chýbať, dokúpite, ak bude náhodou navyše, odložíte si ho k budúcemu roku.

Pomôcky na výtvarnú výchovu :

Odporúčame nekupovať žiakom  5. - 9. ročník, pomôcky na výtvarnú výchovu. Škola ich vo veľkých baleniach môže  výhodne nakúpiť pre všetkých žiakov 5. - 9. ročníka.  V prípade, že si neželáte zakúpiť pomôcky na výtvarnú výchovu školou, prosíme, aby ste nás včas informovali na školskom emaile zs.voderady@gmail.com, najneskôr  do 31. júla 2019. Všetkým rodičom bol tento oznam zaslaný ešte koncom júna.

V prípade, že ste sa rozhodli, že si pomôcky zakúpite sami, zoznam je tu:

20ks výkresy A4
10ks výkresy A3
3ks čiernych výkresov A3
1ks farbičky
1ks voskovky (24ks farieb)
1ks temperové farby (12ks farieb)
1 ks vodové farby
ploché a guľaté  štetce - rôzne hrúbky
paleta na temperové farby
1ks nožnice s oblým špicom,
1ks lepidlo tyčinkové,
1ks  biele disperzné lepidlo
1sada farebných papierov
1ks čierny tuš
igelit na ochranu lavice
pohár na vodu

Pomôcky treba vložiť do krabice a riadne podpísať. Žiak si svoje pomôcky bude vždy nosiť so sebou do učebne výtvarnej výchovy.

Písacie potreby a iné pomôcky:

ceruzky - rozne hrúbky
1ks pravítko, trojuholník s ryskou, guma, kružidlo, strúhadlo
pero so zelenou, červenou a modrou náplňou
1ks podložka linajková A5
1ks podložka linajková A4
UB kľúč na informatiku - najlacnejší, stačí s najmenšou kapacitou,  zošit z informatiky  priniesť z minulého roka!!!!!

Pomôcky na telesnú výchovu :

tričko, tepláky, kraťasy, mikina, športová obuv s bledou podrážkou, uterák, mydlo - všetko vložiť do pláteného vrecka a viditeľne podpísať. Odev na telesnú výchovu sa neponecháva v škole!!!

Pomôcky na techniku:

Na techniku treba nosiť pracovný odev, obuv (staršie tepláky, tenisky  - podľa ľubovôle)  a záhradné rukavice.  Pracovné oblečenie  a obuv na techniku je možné ponechávať aj v škole.